Правителството започва незабавни действия и ще предприеме мерки за минимализиране на риска от въвеждане на воден режим в редица райони на страната. Това съобщи Николай Копринков, началник на политическия кабинет на министър-председателя Румен Радев, след работна среща в Министерския съвет, посветена на проблемите с безводието, водопроводната мрежа и напоителните системи, информира БТА.
По думите на Копринков срещата е първата от поредица, като акцентът е бил поставен върху областите Плевен и Ловеч. Предстои провеждането на аналогични работни разговори и за други засегнати региони. Той подчерта, че подходът ще бъде приоритетен, като най-спешните случаи ще бъдат разглеждани и отработвани с предимство.
Копринков посочи още, че климатът е непредвидим и сушата се разпространява в цяла Европа. Според него водните ресурси в България не се управляват достатъчно ефективно, което е довело до ситуации, при които през последните години някои райони са изпитвали сериозни затруднения заради недостиг на вода.
БТА припомня, че през май министър-председателят Румен Радев е възложил на ресорните министри да подготвят доклади за очаквани проблеми, свързани с безводието, както и за мерките, които следва да бъдат предприети.
infoPleven Актуални новини от политика, икономика, култура, спорт, образование, здравеопазване от Плевен и регион Плевен