Акценти

19 ноември – Празник на Сухопътните войски

Преди 134 години – на 19 ноември 1885 г., българската пехота провежда решително победно сражение при Сливница по време на Сръбско-българската война. Това е първата голяма победа на войската след възстановяването на българската държава през 1878 г. С победата в Сръбско-българската война е защитен актът на Съединението между Източна Румелия и Княжество България и правото на българския народ да живее обединен и свободен.

Датата 19 ноември е определена за празник на Сухопътните войски с решение на Министерския съвет през 1992 г.

По повод празника началникът на отбраната генерал Андрей Боцев, заместник-министърът на отбраната Атанас Запрянов и командирът на Сухопътните войски генерал-майор Михаил Попов ще наградят военнослужещи и цивилни служители от Сухопътните войски, отличени за проявен висок професионализъм при изпълнение на служебните си задължения.

Прочетете също:

Фестивалът за куклено изкуство „Шарено петле“ събира почитатели на театралното изкуство в Плевен с разнообразна програма и творчески ателиета

В Плевен стартира осмото издание на Фестивала за куклено изкуство „Шарено петле“, съобщава БТА, позовавайки …