Начало / Последни новини / Емил Веселов с поредна шампионска титла

Емил Веселов с поредна шампионска титла

За втора поредна година Емил Веселов от КЛА Спартак /Койнаре/ спечели титлата на България в националния шампионат по кроскънтри. Талантлият лекоатлет триумфира в бягането на 3000 метра при момчетата под 16 години. Надпреварата бе в Пирдоп и в нея участваха 33 бегачи, от които трима не завършиха. Състезанието бе изключително оспорвано, а Веселов го спечели само със 6 стотни от секундата пред габровеца Кристиян Станчев. С бронзовия медал се окичи Емануил Маринов от Ловеч. В същия старт, другия атлет от Койнаре – Денис Големански се класира на 22-о място.

36 състезателки от общо 39 стартирали пробягаха 2000 м в шампионата за момичета до 16 години. Съотборничките от Койнаре – Анахид Руменова и Петя Семковска финишираха съответно на 29-о и 33-о място.