Начало / Последни новини / Вихър удари „студентите“ в Свищов

Вихър удари „студентите“ в Свищов

Вихър (Славяново) надигра в Свищов местния Академик с 2:0. Двубоят е от 29-ия кръг на Северозападната Трета аматьорска футболна лига. Тотална доминация на гостите през целия мач. Съперникът им завърши с намален състав, заради отстранен футболист. Още с началния съдийски сигнал вихърци натиснаха. Създадоха три стопроцентови положения през първото полувреме, но Йоан Петков, Константин Генков и Иван Иванов ги пропиляха. Веднага след почивката рефера отсъди корнер и след изпълнението му Любомир Борисов насочи с глава топката в мрежата на „студентите“. Славяновският тим продължи да атакува, но отново Иванов, Младен Младенов и Евгени Систов не успяха да вкарат. Това все пак се случи в 80-ата минута, когато Генков бе фаулиран в наказателното поле и сам реализира отсъдената дузпа – 2:0. За цял мач домакините отправиха само един удар в очертанията на вратата, дело на плевенчанина Виктор Иванов. В 85-ата минута съотборникът му Марин Пендов влезе в пререкания с Борислав Иванов от Вихър и рефера вдигна на двамата жълти картони. За свищовския футболист това бе второто предупреждение и той получи и червен картон.