Начало / Последни новини / Девето място за атлет на СКЛА Феникс 2004 в НШ по полумаратон

Девето място за атлет на СКЛА Феникс 2004 в НШ по полумаратон

Ивайло Вълев се представи най-добре от лекоатлетите на клубовете от Плевенска област в националния шампионат по полумаратон /21.0975 км/ за мъже. Състезателят на СКЛА Феникс 2004 се класира на девето място в Стара Загора, финиширайки за 1:16:06 часа. 71 бегачи участваха в надпреварата. Сред тях бяха трима КЛА Спартак /Койнаре/. Георги Семковски завърши 39-и, Милко Стефанов – 46-и, а Ивайло Игнински – 51-и. Състезанието се оказа изключително успешно за Митко Ценов. Националът /рекордьор на 3000 м стипълчейз, вече има национални титли на всички дистанции от 800 м до полумартон, включително на кроскънтри и планинско бягане/ от СК Атлет /Мездра/ спечели шампионската титла, изминавайки разстоянието за 1:07:23 часа. Участието му бе дебют за него в тази дисциплина. Призовата тройка допълниха бегачи от Дунав /Русе/. Стоян Владков стана вицешампион, а Сава Тодоров се окичи с бронзов медал. И двамата затвърдиха позициите си от миналата година.