Начало / Последни новини / Ялово реми в Плевен

Ялово реми в Плевен

Спартак и Вихър /Славяново/ завършиха 0:0 в първото футболно дерби на Плевенска област за тази година. Двубоят бе от 16-ия кръг на Северозападната Трета лига. Първото полувреме на стадион „Плевен“ премина вяло, като напрежението у съперниците не позволи качествен футбол. Играчите действаха бавно, липсваше изненадата, както и головите положения пред двете врати. В 32-ата минута бърза контраатака хвана неподготвена плевенската отбрана, но славяновския тим не се възползва от численото си предимство – трима срещу един. Пет минути преди почивката бе отправен първия удар в мача, но Христо Спасов шутира слабо и за капитана на гостите Светлин Линев не бе проблем да хване спокойно топката.

Втората част започна по-динамично, като в началните й пет минути Вихър имаше превес. В 49-ата минута Йоан Петков проби отляво и центрира, Траян Димитров шутира, но защитник на домакините изби топката пред голлинията. Постепенно спартаковци изнесоха играта по-напред, а съперника им заложи на контраатаките. В 56-ата минута Радослав Байчев шутира, но Линев хвана топката. Най-интересно бе накрая. В 64-ата минута Йоан Петков центрира от фаул пред вратата на Спартак, но двама негови съотборници се разминаха с топката. Плевенчани отвърнаха с шут на Христо Спасов, но славяновския страж изби. В даденото от рефера продължение Йоан Петков стреля, но в аут. Светослав Кръстев пък насочи топката с глава над вратата на домакините.