Начало / Последни новини / Черно море Тича трудно подчини Спартак

Черно море Тича трудно подчини Спартак

Плевенският Спартак загуби във Варна от местния Черно море Тича с 99:105. Двубоят бе от 16-ия кръг на Националната баскетболна лига на мъжете. Селекцията на Дарин Великов спечели срещата в последната четвърт. През останалия половин час отборите бяха равностойни.

Уладзимир Крисевич даде начало на битката с кош за гостите. Домакините отвърнаха с тройка и се завърза оспорвана борба. Лидерството в резултата се сменяше постоянно, като никой от съперниците не успя да поведе с повече от 4 точки. Така първата част приключи 27:23 за плевенчани. Равностойните действия продължиха и във втората половина на първото полувреме. В 18-ата минута Георги Бързаков реализира тройка и Спартак дръпна с 50:44. Той повтори същото 19 секунди преди почивката за 57:51 и полувремето приключи. Последва активизиране на „моряците“ и ялови действия на противника им. В началните 5 минути на третата част плевенските баскетболисти записаха само 2 точки и обратът бе факт – 60:59. Спартаковци реагираха и пак поведоха, но само за секунди. После на няколко пъти догонваха в резултата, но така и не взеха преднина преди заключителните 10 минути – 73:77. До 32-ата минута варненци направиха аванса си двуцифрен – 85:73. Последвалите усилия на гостите им дадоха надежди особено след тройката на Константин Коев в 37-ата минута за 91:93. Същото се повтори и 99 секунди преди края, когато Крисевич завърши успешно атака за 93:95, но му отсъден технически фаул. После варненци вкараха три пъти от линия за наказателен удар за 98:93. Последва пропуск на Николай Маринов за тройка, докато Цветослав Острев вкара от същата позиция за 101:93 и 25 секунди преди края всичко приключи, въпреки последвалите накъсвания на играта с нарушения. Най-резултатен за Спартак бе капитана му Герасим Николов с 20 т.