Начало / Последни новини / Вихър започна контролите с 0:2 в Ловеч

Вихър започна контролите с 0:2 в Ловеч

Вихър /Славяново/ загуби с 0:2 в Ловеч от местния Литекс. Това бе първата футболна среща за тази година за селекцията на Красимир Бислимов. Тежкият терен предразположи съперниците повече към битка. Домакините имаха териториално предимство през цялото време. Те владееха повече топката, а съперника им заложи на по-затворена игра, като при възможност опитваше контраатаки. В 39-ата минута ловешки футболист центрира отляво, негов съотборник стреля, Светлин Линев изби, но връхлитащия Искрен Писаров шутира в мрежата за 1:0. След почивката Бислимов извади половината от стартовия състав. Това обаче не промени ситуацията на терена. В 75-ата минута Теодор Михайлов опита да финтира ловешки нападател, но той му отне топката, центрира и Кристиян Тафраджийски с глава оформи крайното 2:0. Пропуски за Литекс направиха още Христо Кирев, Тафраджийски и Петко Ганев. Най-добрата голова възможност за гостите бе на Иван Иванов, но съперник спря насочената към вратата топка.