Начало / Последни новини / Трети успех за Владимир Петков и Даниел Станчев в Германия

Трети успех за Владимир Петков и Даниел Станчев в Германия

ТТС Лантенбах /Гумерсбах/ с плевенчаните Владимир Петков и Даниел Станчев взе трета победа в мъжката NRW-Liga 3 на Германия по тенис на маса. В четвъртия кръг възпитаниците на СКТМ Тетрон и съотборниците им надвиха като гост TTC BW Брюл-Вошем с 9:5. Лидерът на тима Петков изигра три срещи, които спечели. Станчев, който е четвърта ракета победи два пъти и веднъж загуби.

Плевенчаните започнаха участието си с двубой на двойки в който заедно трудно се наложиха над тандема на съперника Юлиан Рютген/Кристофер Кебел с 3:2.

На сингъл Петков би с лекота Кристиян Випер с 3:0. После даде само гейм на Рютген за 3:1.

Със същишя резултат Станчев пък загуби първия си индивидуален двубой от Даниел Портен. След това обаче в оспорвана битка надделя над Рафал Зиска с 3:2.

За отборния успех помогнаха Владимир Рупс /трета ракета/ и Патрик Кауфман /шеста ракета/, които спечелиха и двете си срещи на сингъл. Януш Или /втора ракета/ би и падна по веднъж. С изключение на плевенския тандем останалите им съотборници загубиха срещите си на двойки.

Снимка: ttclantenbach.de