Акценти

Домът на Европа отвори врати за ученици от град Левски

12 ученици от СУ„Крум Попов“ в град Левски, на възраст от 16 до 18 год., проведоха   обучение  в Дома на Европа в София . Обучението е част от проекта „Твоят час“ на МОН в областта на гражданското образование, по който училището работи от месец ноември миналата година с две програми – „Пътят към Европа“ и „Можещите – знаят“ с ръководители Н.Чингова и Ц. Ленинова.

В Дома на Европа учениците се запознаха с актуалните европейски младежки програми за мобилност в сферата на образованието и професионалната реализация.  Те взеха активно участие в презентацията, като изразиха  мнението си  и задаваха въпроси.

„Младите хора искат да имат възможността да говорят открито за нуждите и интересите си, и да дискутират проблеми, отразяващи различни аспекти на средата, в която живеят.Тази визита им помага да повишат компетенциите си и да натрупат знания и житейски опит”, споделиха ръководителите на училищните програми.

.

Прочетете също:

Завършиха футболният сезон 2024/2025 в област Плевен: Левски село Брест и Динамо село Изгрев триумфират, ФК Венци Искър и Ювентус село Малчика без загуба

Източник: БТА Сезонът 2024/2025 на футболното първенство в област Плевен премина относително спокойно и завърши …