Начало / Последни новини / U-17: Левски смаза Спартак – 10:0

U-17: Левски смаза Спартак – 10:0

Поредна загуба записа плевенския Спартак в националното футболно първенство за юноши младша възраст до 17 години. Този път го разнищи столичния Левски на собствения си стадион с 10:0 в среща от 11-ия кръг. Това бе най-малкото с което се отърваха гостите. Съперникът им доминираше тотално през целия мач и пропусна още доста голове. Плевенчани трудно достигаха до владеене на топката, а провеждане на атака към отсрещната врата бе просто илюзия. Същинско торнадо ги отнесе през първото полувреме. В него пиковите моменти бяха няколко. От 13-ата до 19-ата минута топката влетя три пъти в мрежата на Спартак. После от 25-ата до 27-ата паднаха още два гола. За финал от 34-ата до 40-ата резултата стана 8:0. След почивката явно на левскарите им омръзна да вкарват и започнаха да разцъкват спокойно. Съперникът им пък заложи на физическите единоборства, задържайки по този начин противника по-далече от вратата си. Все пак столичани направиха още една бърза серия до края, като в 72-а и 75-ата минута вкараха още два пъти за окончателното 10:0.