Начало / Последни новини / 19 медала за Север /Плевен/ в Ловеч

19 медала за Север /Плевен/ в Ловеч

Три златни, девет сребърни и седем бронзови медала спечелиха ориентировачите от Север /Плевен/ за купата на Ловеч. Състезанието бе в две дисциплини – спринт и средна дистанция. Най-добре се представиха Деница Колева, Цветелин Велков и Пламен Райков. Те станаха победители на средна дистанция. Деница спечели първото място при момичетата до 10 години, преминавайки 1,1 км с 4 контролни точки за 8:17 минути. Тук бронзовия медал е за съотборничката й Доротея Митева. Двете завършиха съответно втора и трета в спринта. При 16-годишните Цветелин преодоля 3,9 км с 19 контролни точки с 19 минути и половина по-бързо от втория в крайното класиране. Пламен Райков пък изпревари с 6 минути най-сериозния си конкурент по трасето от 4,7 км с 20 контроли. Сребърен медал за Лиляна Маринова в дамския елит на средна дистанция. Тя изостана с 10 минути от победителката Елеонора Николова от Узана /Габрово/. В същия клас, но при мъжете съотборникът й Милен Симеонов е трети. Калоян Иванов /М14/ и Цветелина Митева /Ж35/ се окичиха със сребърни медали и в двете дисциплини. Втори места на средната дистанция за Здравко Христов /М18/, Вилиана Гургурова /Ж14/ и Аврора Цветкова /Ж55/. Бронзови отличия за Даниел Симеонов /М45/ в спринта, Виктор Христов /М12/, Здравко Колев /М14/ и Анна Лачева /Ж12/ на средна.