Начало / Последни новини / Яворовци обогатиха колекцията си с още  16 медала

Яворовци обогатиха колекцията си с още  16 медала

Състезателите на СУ „Пейо Яворов“  се завърнаха с бронзовите отборни медали от Републиканските ученически игри по лека атлетика за момичета 5 – 7 клас, провели се в гр. Сливен на 10 и 11 юни 2017 г. Възпитаничките на учителя по физическо възпитание Мариян Георгиев спечелиха индивидуални награди в дисциплините 100 м. гл. бягане. Габриела Иванова с резултат 12,66 сек. завоюва шампионската титла,  Ивета Бойнова стана втора в скока на височина с резултат 150 см. Щафетата 4 x 100 м. – Полина Атанасова, Весела Димитрова, Ивета Бойнова и Габриела Иванова, се класираха на второ място с резултат  54,84 сек.

Тази година СУ „Яворов“ беше единственото в страната, което имаше  участници и в двете възрастови групи на ученически финали по лека атлетика –  юноши 8 – 10 клас, където спечели  IIро отборно място, и момичета 5 –  7клас,  с IIIто отборно място.

От 2010 г. до този момент училището има  11 класирали се отбора, като спечелените медали са  общо 69, от които 29 индивидуални – 7 златни, 15 сребърни и 7 бронзови.