Начало / Последни новини / 15 медала за плевенските ориентировачи

15 медала за плевенските ориентировачи

Пет златни, четири сребърни и шест бронзови медала спечели Север /Плевен/ от състезанието по ориентиране за купа „Деветашко плато“.

Надпреварата бе в два старта на средна дистанция. В женския елит Лиляна Маринова завърши на трето място в крайното класиране, като в първия ден финишира пета, а на следващия втора. Пета позиция за съотборника й Милен Симеонов в мъжкия елит. В началния старт времето му бе осмо. В заключителния етап обаче стана четвърти. Цветелин Велков спечели първото място при момчетата до 16 години, като и двете състезания бе най-бърз. Тук трети е съотборника му Ясен Терзийски. В същата възрастова група, но при момичетата Цветелина Цветанова доминира и в двата старта. При 18-годишните крайната победа е за Здравко Христов. През първия ден той допусна пред себе си единствено Георги-Венцислав Пенев от Компас крос /Русе/, но в следващия пресече финала първи. По същия сценарий Аврора Цветкова спечели златния медал при дамите до 55 години. Тотална плевенска доминация при момичетата до 10 години. Златният медал взе Деница Колева, сребърния Доротея Митева, а бронзовия Елена Здравкова. Малко не достигна на Снежка Иванова да триумфира като победителка при жените до 50 години. В първия старт тя завърши втора след Нели Филева от Компас /Раднево/. Във втория ден спечели състезанието, но общото време на Филева бе по-добро и плевенчанката трябваше да се задоволи със сребърния медал. Същото отличие за съотборничките й Цветелина Митева /Ж35/ и Вилиана Гургурова /Ж14/. Симеон Митев /М12/, Здравко Колев /М14/ и Даниел Симеонов /М45/ пък се окичиха с бронзови медали.