Начало / Последни новини / Юношите на ВК Локомотив /Червен бряг/ сдадоха третото място

Юношите на ВК Локомотив /Червен бряг/ сдадоха третото място

Локомотив /Червен бряг/ излезе от призовата тройка на квалификационна група Е на държавното първенство по волейбол за юноши старша възраст. Това се случи в Ябланица, където беше победен с 3:1 от местния Изгрев в среща от 9-ия кръг. Противно на крайния резултат мача започна отлично за гостите. Червенобрежкият тим надигра категорично съперника и спечели първия гейм с 25:18. Учудващо обаче игра под възможностите си във втората част в която записа едва 14 точки. Повратният момент в двубоя беше третия гейм. Получи се оспорвана битка, но домакините повече вярваха в успеха и спечелиха с 25:20. Това явно сломи локомотивци и те не успяха да се противопоставят на съперника в четвъртата част, която загубиха на 16 точки. Поражението свали Локомотив на четвъртото място, а Изгрев се изкачи на второто. В спор за върха Монтана разби във Враца местни Ботев с 3:1 и се затвърди като лидер. В другия мач от кръга Тетевен очаквано би аутсайдера Град /Белоградчик/ с 3:0.

Снимка: ВК Локомотив Червен бряг – фейсбук