Начало / Последни новини / 14 медала за борците на Изобор и Класик в Згориград

14 медала за борците на Изобор и Класик в Згориград

Златен, 6 сребърни и 7 бронзови медала спечели състезателите на Изобор /Плевен/ и Класик /Белене/ от турнира по класическа борба във врачанското село Згориград. Около 100 борци от споменатите два клуба, Ботев /Враца/, ЦСКА /София/, Тетевен, Златица, Надежда /Оряхово/, Селановци и състава на домакините участваха в надпреварата. Тя бе във възрастовите групи – подготвителна, деца, момчета и кадети.

Плевенският тим заложи на 8 свои възпитаници, които завоюваха 1 златен, 4 сребърни и 1 бронзов медал. Както се очакваше най-силно се представи шампиона на България Цветан Сирашки. Той спечели първото място при момчетата в категорията до 53 кг след победа на финала над съотборника си Николай Дзедзов. В същата възрастова група Юлиян Андреев е втори при 66-килограмовите. Сребро и за съотборниците му Ивайло Афизе /деца/ до 47 кг и Цветослав Симеонов /кадети/ до 46 кг. Последният е национален шампион в категорията до 42 кг, но сега премери сили с по-тежките. Трето място при децата за Виктор Фитов до 35 кг.

От представянето някои от състезателите ни съм доволен, но от на други не съм. Участието ни в този турнир бе част от подготовката на всички момчета. За Цветан това бе контролно състезание, преди Балканското първенство в Турция. Проследих внимателно участието и на останалите ни борци, за да анализираме кой от тях върху какво трябва да наблегне в тренировките“, заяви треньора на Изобор – Момчил Сирашки.

Беленският клуб Класик имаше 10 състезатели, които спечелиха 2 сребърни и 6 бронзови. В подготвителна група – категория до 30 кг Владислав Иванов е втори, а Димитър Коев – трети. При 28-килограмовите Найден Митков се окичи с бронзов медал. При децата Петър Андреев спечели сребро до 66 кг. Бронзови медали тук за Георги Митков /30 кг/, Станислав Пироев /38 кг/ и Алекс Коев /47 кг/. Същото отличие и за Ахмед Ахмедов при момчетата до 53 кг.

„Много добро представяне на нашите състезатели. Доволен съм най-вече от Владислав, който имаше всички шансове да спечели категорията си. Контузия обаче не му позволи да се бори на финала. Ахмед също бе на ниво. На полуфинала обаче трябваше да излезе срещу шампиона Цветан Сирашки на когото логично отстъпи“, коментира треньора на Класик – Момчил Ганчев.