Начало / Последни новини / 11 медала за СКЛА Феникс 2004 във Велико Търново

11 медала за СКЛА Феникс 2004 във Велико Търново

Три златни, пет сребърни и три бронзови медала спечелиха състезателите на плевенския СКЛА Феникс 2004 във Велико Търново. Старопрестолният град бе домакин на втория турнир по лека атлетика под надслов „Заедно срещу насилието”. Над 200 деца на възраст от 9 до 17 години от 13 клуба в 7 области от страната взеха участие в надпреварата.

От плевенския клуб най-силно се представи Карина Господинова, която спечели бягането на 60 метра и скока на дължина при момичетата до 14 години. Златен медал завоюва и Огнян Игнатов на 60 м и при момчетата до 16 г. Битката в тази дисциплина бе плевенска. Второто място е за Явор Бенков, а трети стана съотборника им Георги Бързашки.

В спора на момичетата и момчетата до 14 г. по два сребърни медала /на 60 м и скок дължина/ заслужиха Елина Ковачева и Томи Хаджийски. В двете дисциплини с бронзови отличия се окичи Александър Енчев.