Начало / Спорт / „Спартак” изпусна победата в първия си мач в „В” група

„Спартак” изпусна победата в първия си мач в „В” група

„Спартак Плевен”  беше много близо до победа в двубоя с един от лидерите на Северозападната „В“ група – „Локомотив” –Мездра. В играния снощи в  Мездра мач от първия кръг домакините измъкнаха успеха с 2:1 след пълен обрат в края на двубоя, съобщават на сайта plevensport.eu.  Момчетата на Бойко Цветков играха много разумно през целия мач, като основно разчитаха на контраатаките. „Железничарите“ от Мездра показаха, че са по-опитният тим и в последните 10 минути успяха да обърнат резултата от 0:1 до 2:1 в своя полза. В 62-та минута топреализаторът от контролните срещи на „Спартак” – Любомир Тодоров, вкара дежурния си гол след перфектно изпълнен пряк свободен удар, като изведе плевенчани напред.

Реализатори за мездренчани станаха Миков в 81-та минута и три минути по-късно Иван Редовски оформи крайното 2:1. Голяма заслуга за обрата имаше и изгонването, 20 минути преди края, за втори жълт картон на бранителя на „Спартак” –  Мариян Симеонов, коментират още на сайта plevensport.eu  .

В следващия втори кръг „Спартак Плевен”  ще са домакини на мача Видима-Раковски (Севлиево). Двубоят ще се състои на 25 август (неделя) от 18.00 часа на стадион „Плевен“.

За Спартак в мача играха: Васил Тодоров, Ахмед Карабакъров, Мариян Симеонов, Милен Тодоров, Теодор Михайлов, Тихомир Тодоров (86 – Лъчезар Кънчев), Венцислав Миленов, Светослав Кръстев (46 – Йоан Петков), Константин Генков, Ивайло Дангуров, Любомир Тодоров.