Начало / Последни новини / Янтра отнесе Гигант

Янтра отнесе Гигант

23-а загуба от началото на сезона на Северозападната В аматьорска футболна група регистрира Гигант /Белене/. Днес ги надви гостуващият им Янтра /Габрово/ в среща от 28-ия кръг на първенството. Не беше изминал и час, а крайния изход от мача бе предрешен. Само за около десетина минути гостите превзеха два пъти вратата на беленския тим. В 16-ата минута Захари Михайлов даде тон за успеха на габровлии. След това Христо Минчев удвои. При този резултат завърши първото полувреме. Веднага след почивката беленчани окончателно бяха поставени на колене с попадението на Пламен Кожухаров в 50-ата минута. Скоро след това Чавдар Върбанов върна един гол – 1:3. В 71-ата минута обаче Кожухаров се разписа за втори път. Десетина минути по-късно Румен Максимов фиксира окончателното 2:4.