Начало / Последни новини / Яна Копчева девета в Европа

Яна Копчева девета в Европа

Плевенчанката Яна Копчева се класира на девето място в тласкането на гюле на европейския шампионат по лека атлетика за юноши и девойки под 18 години в Гьор /Унгария/. В най-добрия си опит бившата възпитаничка на плевенския АК Георги Дъков и настояща на Локомотив /Русе/ постигна 15.47 метра. Този резултат реализира във втория си опит. /Яна се класира за финала с 14.73 м. в квалификациите./ Копчева стартира битката с 14.44 м. Последното й тласкане бе на 15.11 м.

Европейската титла спечели Лизавета Дорц от Беларус със 17.34 м. Вицешампионка е Нина Капатина от Молдова – 17.27 м. Холандката Алида Ван Даален взе бронзовия медал със 17.08 м.