Начало / Последни новини / Добромир Николов с личен рекорд в Унгария

Добромир Николов с личен рекорд в Унгария

Добромир Николов от АК Плевен 2014 пробяга 110 метра с препятствия за 14.15 секунди, което е нов личен рекорд за него. /Старото му най-добро постижение бе 14.30 сек./ Стори го в полуфиналите на европейския шампионат по лека атлетика за юноши и девойки под 18 години в Гьор /Унгария/. За съжаление обаче този резултат не успя да го класира за финала на дисциплината. Добромир завърши на 20-ото място от общо 24 състезатели. Осемте класирали се за финала финишираха за време под 13.80 секунди. Най-бърз от участвалите в трите полуфинални серии бе британецът Сам Бенет. Именно той спечели титлата, финиширайки за 13.15 сек. Вицеевропейски шампион е французена Кени Флетчър – 13.49 сек. Ник Рьог от Швейцария се окичи с бронза.