Начало / Последни новини / Юношите на Спартак надиграха, но загубиха от Ботев 2002 (Пловдив)

Юношите на Спартак надиграха, но загубиха от Ботев 2002 (Пловдив)

Поредно поражение – 1:3 допуснаха юношите младша възраст на Спартак (Плевен). Нанесоха го връстниците им от пловдивския Ботев 2002 в мач от 20-ия кръг на националното първенство до 17 години. Противно на крайния резултат плевенчани надиграха гостите си. Особено през първия час, когато доминираха тотално. Основната заслуга е на новия директор на детско-юношеската школа Момчил Челестинов, който води отбора в тази среща. Хроничният проблем – с нищо не предизвикани грешки обаче доведе до поредния негативен резултат. Първи до гол достигнаха пловдивчани след като в 28-ата минута техен футболист изпълни прецизно фаул. Домакините не се предадоха и скоро възстановиха равенството. Стори го Теодор Василев с глава след пас зад защитата на съперника. Малко преди почивката обаче съотборника му Ангел Арнаудов допусна левашка грешка от която се възползва нападател на Ботев за 1:2. Спартаковци вероятно съжаляват за този развой, тъй като Стефан Начев, Момчил Кръстев и Светослав Панталеев пропиляха отлични възможности за гол. Изоставането в резултата направи по-нервни юношите от Плевен през второто полувреме. В предни позиции не се получи нищо, а в 75-ата минута нова грешка в тила фиксира крайното 3:1 за пловдивския състав.