Начало / Последни новини / Юношите на Плевен и Червен бряг далече от медалите в хоризонталните скокове и тласкането на гюле

Националният шампионат по лека атлетика за юноши под 20 години не донесе успехи за състезателите от плевенските клубове и СКЛА Спринт /Червен бряг/. Те останаха далече от медалите в столичната зала „Асикс Арена“. Най-близо до призьорите бе Евгени Борисов. Възпитаникът на СКЛА Феникс 2004 се класира 5-и в тройния скок. Постижението му 13,67 м бе с повече от метър по-слабо от това на шампиона Димитър Атанасов от АСКЛА Сливен – 14,82 м. В скока на дължина, плевенчанина завърши 9-и с 6,16 м. На две места зад него е Цветелин Кирилов /АК Плевен 2014/ с 6,11 м. 13-и е Симеон Цветков /СКЛА Спринт/ – 6,10 м, а Светлин Таренгов /АК Плевен 2014/ е 17-и – 5,94 м. Извън 20-те са Денис Маринов /СКЛА Спринт/ и Георги Николов /СКЛА Спартак/.

В призовата десетка на тласкане гюле не намери място нито един плевенчанин. Трима съотборниците от АК Георги Дъков участваха.

Даниел Кънчовски е 14-и, Радан Илиев – 17-и, а непосредствено след него е Валентин Христов.