Начало / Последни новини / Юношите на ОФК Спартак тръгнаха с победа
Spartak-futbol-uno6i-ml

Юношите на ОФК Спартак тръгнаха с победа

Плевенският Спартак се наложи с 3:1 в Полски Тръмбеш над местния Янтра. Двубоят бе от първия пролетен 12-и кръг на зоналното футболно първенство за юноши младша възраст. Негов герой стана Александър Алексиев, който реализира и трети попадения за гостите. Селекцията на Ботьо Ботев превъзхождаше съперника през целия мач. Имаше възможност да спечели с разгромен резултат, ако в завършващата фаза действаше с максимална концентрация. Противно на крайния изход първи до гол достигнаха домакините. Той падна след началния четвърт час. Само след пет минути обаче Алексиев изравни. Десетина минути по-късно обратът стана пълен. В 39-ата минута плевенския голмайстор оформи своя хеттрик. Футболистите на Янтра опитаха да променят негативния развой. Резултатът от атаките им обаче бяха мелета, суматохи и безадресни центрирания.