Начало / Последни новини / Юношите на ВК Локомотив /Червен бряг/ със загуба от Монтана

Юношите на ВК Локомотив /Червен бряг/ със загуба от Монтана

Второ поредно поражение претърпя Локомотив /Червен бряг/ в квалификационна група Е на държавното първенство по волейбол за юноши старша възраст. В домакинска среща от 5-ия кръг с 3:0 го победи едноименния тим на град Монтана. Този резултат предизвика изненада, тъй като от началото на сезона червенобрежкия тим бе отстъпил единствено на лидера Изгрев в Ябланица.

Класическият успех на Монтана в Червен бряг не отразява реално събитията на терена. Получиха се изключително оспорвани три гейма. В първия равновесието бе абсолютно до самия края, когато гостите спечелиха с 25:23. Във втората част те имаха по-голямо предимство и позволиха на съперника си да направи 19 точки. Амбициите за прекъсване на негативния за домакините развой почти успяха в третия гейм, но в крайна сметка той приключи със същия резултат както и първия – 25:23 за монтанци. Те вече изместиха Локомотив от третото място. С по две победи и загуби юношите от Червен бряг са на четвъртата позиция във временното класиране.