Начало / Последни новини / Юношите на ВК Локомотив /Червен бряг/ загубиха от лидера

Юношите на ВК Локомотив /Червен бряг/ загубиха от лидера

Второ домакинско поражение претърпя Локомотив /Червен бряг/ в квалификационна група Е на държавното първенство по волейбол за юноши старша възраст. В среща от 12-ия кръг го победи едноименния тим на град Монтана с 3:1. Стана изключително оспорвана битка за всяка точка. В първата част по-стабилни психически се оказаха гостите, които спечелиха с 25:23. В следващия гейм домакините бяха перфектни и просто разбиха лидера, позволявайки му да запише едва 14 точки. След това Монтана се върна на познатото си ниво и надделя в оспорвана борба с 25:21. Същински трилър се разигра в четвъртата част. Резултата се движеше точка за точка до края, когато монтанци измъкнаха победата с 26:24, а оттам и крайния успех в мача. Това бе второто поражение за Локо от водача в класирането след 0:3 през есента. Сегашният негативен резултат остави червенобрежкия тим на четвъртото място. Монтана затвърди първото си място. Ботев /Враца/ спечели с 3:1 в Тетевен и е втори. Другият претендент за тази позиция Изгрев /Ябланица/ почиваше. Павликени пък взе опашкарското дерби в Белоградчик.