Начало / Последни новини / Юноша на Спартак вкара 4 гола за разгром на Ювентус

Юноша на Спартак вкара 4 гола за разгром на Ювентус

Академик разби Ювентус (Малчика) в Свищов със 7:2. Двубоят е от осмия кръг на Северозападната Трета аматьорска футболна лига. Герой за домакините стана юношата на плевенския Спартак – Кристиян Иванов, който вкара четири от головете в мрежата на гостите, другите три реализира Милен Петров. Началото на срещата обаче не предвещаваше подобен финал. Футболистите на Юве направи няколко добри атаки и пропуснаха да открият резултата. Протестираха и за неотсъдена дузпа, но реферката остана безмълвна. За десетина минути между 25-а и 35-ата „студентите“ забиха три гола. При този резултат съперниците се оттеглиха на почивка. След нея стана 4:0. Между 50-ата и 60-ата минута Иван Филипов върна интригата с две попадения за 4:2. В последния четвърт час обаче топката спре още три пъти в мрежата на Васил Тодоров – 7:2.

Стартов състав на Ювентус – 1. Васил Тодоров, 3. Иван Филипов, 10. Камен Станчев, 15. Любомир Йозов, 14. Валентин Антонов /капитан/, 24. Владимир Владимиров, 5. Павел Пенков, 29. Мариян Маринов, 9. Сергей Стефанов, 17. Росен Петков, 87. Николай Генов.