Начало / Последни новини / Баскетболният Спартак падна от Академик Бултекс 99, утре играе за третото място за купата на Пловдив

Плевенският Спартак загуби – 75:79 в първи мач от турнира за купата на Пловдив от домакина Академик Бултекс 99. Утре селекцията на Александър Дяковски ще играе за третото място срещу румънския Арджеш (Питещ), а пловдивчани излизат за трофея срещу Левски Лукойл (София).

Завършилият преди броени минути двубой бе изключително оспорван, съпътстван с много обрати в резултата. Плевенчани загубиха битката в заключителните й минути. Началото беше равностойно, като след 10 минути игра спартаковци изоставаха с 16:18. Във втората четвърт не само заличиха пасива си, но и се оттеглиха на почивка с точка повече – 35:34. Най-силните им изяви бяха в третата част, която взеха с 26:21. Така преди последната четвърт имаха преднина от 6 точки – 61:55. Именно в нея обаче поpволиха тотален обрат. Пловдивските баскетболисти реализира 10 т. повече – 24:14 и взеха победата.

Утре ще защитават купата, която миналата година спечелиха именно срещу Спартак със 79:76 след продължение.