Начало / Последни новини / Ювентус измъкна точка от Вихър

Ювентус измъкна точка от Вихър

Без победител – 1:1 завърши поредното дерби на Плевенска област играно в село Малчика между местния Ювентус и Вихър /Славяново/. Срещата бе от 27-ия кръг на Северозападната В аматьорска футболна група. Гостите могат да съжаляват за пропуснатата победа. Те бяха по-добрия тим на терена. Първи отбелязаха гол. После пропуснаха да вкарат и още. В 20-ата минута съдията отсъди дузпа за игра с ръка на Валентин Антонов. Домакините протестираха, искайки нарушение срещу Антонов. В крайна сметка бившият им футболист Константин Генков реализира от „бялата точка“ и Вихър поведе. След това нервите взеха връх. В 60-ата минута крайният нападател на гостите Альоша Илиев тресна гредата от фаул. Малко след това съотборникът му Иван Иванов не успя да преодолее вратарят на Ювентус. В 85-ата минута рефера отсъди фаул за домакините. Йонко Коев бе най-съобразителен при продължителното разбъркване и вкара за крайното 1:1.