Начало / Последни новини / Щафетата на Север /Плевен/ последна в Търговище

Щафетата на Север /Плевен/ последна в Търговище

Ориентировачите на Север /Плевен/ завършиха на последното 12-о място в Ултра щафетата – 7 поста край Търговище. В състезателния център на с. Пайдушко, състава – Мартин Минков, Данчо Борисов, Пламен Райков, Цветелина Цветанова, Катерина Минкова, Лиляна Маринова и Милен Симеонов финишира с време 10:39:04 часа. Проблемите на плевенската щафета по трудното трасе дойдоха от първите два поста, които участваха в нощната надпревара. Минков и Борисов се забавиха доста и това попречи на целия тим да се бори за медалите. На следващия ден съотборниците им Райков и Цветанова се представиха много добре, завършвайки на трето място. Минкова и Маринова пък станаха седми. Наваксаното от четиримата обаче не помогна на плевенската щафета да се отлепи от последното място. Победител в състезанието стана втория отбор на домакините. В призовата тройка влязоха още първите тимове на столичния Академик и Вежен /Тетевен/.

Освен за щафетата, състезателния център бе арена и на индивидуалната надпревара за купата на Търговище. Плевенчанинът Даниел Симеонов спечели битката в отворения маршрут А, преодолявайки трасето за 31:26 минути.