Начало / Последни новини / Щафетата на младежите с най-добро класиране за СКО Север

Щафетата на младежите с най-добро класиране за СКО Север

Четири щафети представяха плевенския клуб СКО Север в държавното първенство по ориентиране /мъже и жени – 21 години, младежи и девойки – 20 г./ в град Стрелча, местност Киселица. От тях най-добре се представи екипът на младежите. Никола Иванов, Здравко Христов и Цветелин Велков финишираха на шесто място. В същата надпревара другата плевенска щафета в състав: Здравко Колев, Калоян Иванов и Лиляна Маринова завърши на осма позиция. Победата спечели столичния Валди /Тома Котков, Мартин Йорданов и Боян Иванджиков. В призовата тройка са двата екипа на Бегун /Варна/.

При девойките щафетата на плевенския клуб – Катерина Минкова, Вилиана Гургурова и Цветелина Цветанова се класира на десето място. Най-бързи бяха състезателките на габровския Узана – Девора Аврамова, Маргарита Радева и Ева Симеонова. На следващите две позиции са щафетите на Истрос /Русе/ и Сини камъни /Сливен/.

13-и финишираха плевенчани /Мартин Василев, Мартин Минков и Милен Симеонов/ в мъжкия елит. Вариант 5 /Търговище/ – Димитър Желязков, Иван Сираков и Кирил Николов взе победата, следван от Компас крос /Русе/ и Трапезица – 1954 /Велико Търново/.