Начало / Последни новини / Шесто място за Яна Копчева на олимпиадата в Аржентина

Шесто място за Яна Копчева на олимпиадата в Аржентина

Плевенчанката Яна Копчева се класира на шесто място в тласкането на гюле /3 кг/ на Младежките олимпийски игри в Буенос Айрес /Аржентина/. Тя е единствената състезателка от Плевен, която участва във форума.

Бившата възпитаничка на АК Георги Дъков завърши втория старт с резултат 15.24 метра. В първия етап от надпреварата постигна 15.41 м. /Според регламента, окончателния резултат на всеки състезател се определя от сбора на постиженията им от двата старта./ Така настоящата атлетка на Дунав /Русе/ приключи с общ сбор 30.65 м. /Личният рекорд на Копчева е 15.77 м., което е национален рекорд в дисциплината за девойки под 18 г./

Олимпийска шампионка е Ксинхуй Ли от Китай, която спечели и в двата етапа – съответно 18.42 м и 18.33 м /общ резултат 36.75 м/. Европейската шампионка за девойките под 18 г. Елисавета Дорц от Беларус взе сребърния медал с 35.13 м /17.60 м и 17.53 м/. Дейн Руц /РЮА/ се пребори за бронза с 34.64 м /17.30 м и 17.34 м/.

Пред плевенчанката са още Нина Капатина /Молдова/ и Келси Мюрел-Рос /Гренада/.