Начало / Спорт / Шахматният отбор на Математическа гимназия „Гео Милев” е републикански шампион от ученическите игри

шахматисти МГ

Шахматният отбор на Математическа гимназия „Гео Милев” стана републикански шампион за пета година, информира за infopleven директорката Ирена Борисова. Плевенчани се наложиха на финалите на ученическите игри по шахмат (8-10 клас), които се проведоха в Благоевград.

Въпреки че играха без най-опитния си състезател – Симонета Иванова, възпитаниците на елитната гимназия се класира на първо място. Отборът беше в състав Дарио Асенов Дерешки (10 „в” клас), Михаил Михайлов Николов  (10 „б” клас), Никол Емилова Илиева (8 „в” клас), Гергана Сергеева Димитрова (8 „а” клас).

В индивидуалното класиране на второ място се класира Никол Емилова Илиева от 8 „в” клас.