Начало / Спорт / Шахматисти на СКШ „Плевен 21“ спечелиха две купи от турнира за Купа Ивис в София

sk

Състезателите на Спортен клуб по шахмат „Плевен 21“ извояваха две първи места от детския турнир за Купа Ивис, информират от клуба. Състезанието се проведе на 4-ти и 5-ти януари в София. Пламен Василев (възрастова група момчета до 8 години)натрупа актив от 4,5 точки от 7 възможни и напълно засужено се окичи със златния медал.
При по-големите момчета до 10 години Валентин Митев зае първото място с 6,5 точки в конкуренцията на 90 деца от различни клубове.
Успешно участие записаха и останалите състезатели на плевенския клуб. При момичетата до 10 години Кристина Апулчева се нареди в шестицата с 4 победи. Шести се класира и Захари Иванов с 5,5 точки при момчетата до 10 години.
Седми остана Михаил Кирков с 5 точки, който загуби последната си партия от своя съотборник Валентин Митев.

Снимка: СКШ „Плевен 21“

Състезатели на „Спартак Плевен ХХ” с Купа „Млади надежди” от едноименния шахматен турнир

Състезатели на шахматните клубове „Спартак Плевен XXI”, „Плевенски Гамбит“ и „Троян“ участваха в детски турнир ...