Начало / Последни новини / Шахматистите от „Спартак Плевен XXI“ с шесто място от държавно първенство

Шахматистите от „Спартак Плевен XXI“ с шесто място от държавно първенство

Добро представяне направиха плевенските шахматни отбори „Спартак Плевен XXI“ и „Михаил Тал“ на Държавното отборно първенство за юноши и девойки. То се проведе от 31 август до 4 септември в к-т „Златни Пясъци“ в Европейския шахматен дом и в него взеха рекордните за последните години 38 отбора с над 140 състезатели.Те бяха разпределени в 4 групи за момчета и момичета до 12 и юноши и девойки до 16 години. „Спартак Плевен XXI“ взе участие при юношите до 16 години и се класира на 6-о място. Отборът игра в състав Владимир Върбанов, Гергана Димитрова(капитан), Пламен Крумов и Румен Кънчев. Най-добре се представи Владимир Върбанов, който на първа дъска постигна 2 победи, 3 ремита и само една загуба. Шампион стана отборът на Локомотив (София). Плевенчани имаха и друг участник в първенството. Това бе преотстъпения в отбора на момчетата до 12 години на „Михаил Тал“ (Червен Бряг) – Кристиян Георгиев. Кристиян игра на четвърта дъска и постигна 5 точки от 7 възможни с което помогна на отбора си да се класира на 6-о място. Клубът от Червен Бряг пък стана един от най-успешно представилите се клубове на първенството. Освен шестото място при момчетата до 12 години, той стана шампион при девойките до 16 години и спечели бронзов медал при момичетата до 12 години.