Начало / Последни новини / Шампионският ХК Полюс громи с лекота в турнира за купата на България

Шампионският ХК Полюс громи с лекота в турнира за купата на България

Настоящият национален шампион Полюс /Плевен/ постигна очаквани победи в квалификационна група А от турнира за купата на България по хандбал за юноши младша възраст до 14 години. В габровската зала „Христо Ботев” те разгромиха три съперника. В първата среща разбиха Раховец 2008 /Горна Оряховица/ с 18:4, като на полувремето резултата беше 10:0. След това отнесоха едноименния тим на град Кубрат – 22:9. В последния си мач прегазиха Опака1974 /Опака/ с 23:8. Пълният актив осигури на плевенчани класиране за финалния турнир на надпреварата. Другият сигурен участник в него е Мартен-67 /Хасково/, който спечели група Б. За останалите две места във финала, квалификации ще играят шест отбора – Локомотив /Горна Оряховица/, Спартак /Варна/ и АСТИ-91 /Хасково/ ще определят победителя в група В, а Добруджа /Добрич/, Чардафон /Габрово/ и Поморие /Поморие/ в група Г. Мачовете от двете групи ще се проведат на 6 март в зала „Плиска“ /Шумен/.