Начало / Последни новини / Шампионска победа за щафетата на СКО Север

Шампионска победа за щафетата на СКО Север

Щафетата на плевенския СКО Север стана шампион на България по ориентиране при 14-годишните. Калоян Иванов, Вилиана Гургурова и Здравко Колев триумфираха в състезателен център – хижа „Буковец“, Стара Планина, проход Елена-Твърдица. 13 екипа стартираха, а плевенчани грабнаха титлата в изключително оспорвана битка със щафетата на Компас крос /Русе/ в състав: Даниел Генчев, Мартина Пенчева и Стефан Йорданов. Разликата в полза на СКО Север дойде от силното участие на Вилиана Гургурова, която бе по-бърза с минута от Мартина Пенчева.

Бронзовият медал за плевенския клуб завоюваха Катерина Минкова, Диана

Иванова и Цветелина Цветанова при момичетата до 16 години. С две минути по-бърза бе щафетата на Вежен /Тетевен/. Шампион е Истрос /Русе/.

Още три плевенски екипа участваха в държавното първенство /12 – 18 г./.

Щафетата на момчетата до 16 г. в състав: Никола Иванов, Светлин Василев и Цветелин Велков се класира на пето място. Симеон Митев, Александър Иванов и Павел Здравков са осми при 12-годишните. В същата възрастова група, но при момичетата Елена Здравкова и Елица Трифонова стартираха, но Андрея Христова не завърши.