Начало / Последни новини / Четири победи за СКО Север за купата на Тетевен

Четири победи за СКО Север за купата на Тетевен

Осем медала – четири златни, три сребърни и един бронзов спечелиха състезателите на плевенския клуб по ориентиране Север за купата на Тетевен. Надпреварата бе на средна дистанция. В мъжкия елит Милен Симеонов завърши на шесто място, изминавайки 3.8 км с 250 метра изкачване и 21 контролни точки за 58:16 минути. Най-бърз бе представителя на домакините Христо Каналски.

Силно участие на плевенчани при момчетата до 14 години. Битката за първото място беше между съотборници. Калоян Иванов преодоля дистанцията от 2.1 км със 135 метра изкачване и 11 контроли за 23:40 мин.. Непосредствено след него финишира Здравко Колев и взе сребърния медал. При момчетата до 16 години Никола Иванов преодоля конкуренцията на двама от домакините и спечели победата. Пламен Райков бе недостижим за съперниците си при мъжете до 35 години. По същия начин се справи и Данчо Борисов във възрастовата група до 55 г.

41 секунди не достигнаха на Здравко Христов да триумфира при юношите до 18 г. Победи го Павел Кръстев от Габрово. В същата възрастова група, но при девойките второ място за Цветелина Цветанова. Тя изостана с минута след Моника Ламбева от Дряново. Вилиана Гургурова пък се окичи с бронзов медал при момичетата до 16 г. Първото място тук е за Бетина Бонева от Търговище.