Начало / Последни новини / Четири победи за Север /Плевен/ в Дряново

Четири победи за Север /Плевен/ в Дряново

Четири първи и едно второ място постигнаха състезателите от плевенския клуб по ориентиране Север за купа „Дряново“. Надпреварата премина в два етапа – средна и дълга дистанция.

Цветелина Цветанова бе най-бърза сред 19-те съпернички при момичетата до 14 години. Тя спечели битката на средна дистанция, преодолявайки разстоянието от 1,8 км със 7 контролни точки за 25,28 минути. На дългата дистанция единствено представителката на домакините Деница Чукова бе по-бърза от плевенчанката. В крайното комплексно класиране обаче Цветанова бе с най-добър резултат и заслужено спечели. В тази възраст съотборничката й Катерина Минкова остана четвърта. Тази бе позицията й в първия ден. На следващия обаче завърши осма.

Мартин Минков пък спечели спора при мъжете до 40 години. Той не даде шанс на съперниците си на средна дистанция, където измина 4,8 км с 9 контролни точки за 39,37 мин.. Във втория етап финишира трети.

Плевенски двубой при жените до 35 г. Спечели го Цветелина Митева, която и двете дисциплини бе по-бърза от съотборничката си Ваня Хаджиева, завършила втора в крайното класиране.

При момчетата до 19 г. също имаше конкуренция между съекипници от Север /Плевен/. Най-добър в нея бе Владислав Буковски, който спечели първото място измежду 18 състезатели. В първия ден той завърши втори, а на следващия с позиция по-назад. Общият му сбор обаче го изкачи на върха. Съотборникът му Николай Пехливанов приключи четвърти. Лиляна Маринова пък остана шеста при дамите до 18 г.. С позиция по-напред в същата възраст, но при силния пол е Мартин Симеонов.