Начало / Последни новини / Четири медала за СКБ Изобор

Четири медала за СКБ Изобор

Три сребърни и един бронзов медал завоюваха възпитаниците на треньорите Петър Антов, Момчил Сирашки и Цоло Божилски в плевенския СКБ Изобор. Спечелиха ги във Враца, където се проведе второто издание на турнир по борба класически стил мемориал „Иван Петков“. Надпреварата е за деца и момчета.

При по-малките най-добре се представиха Андрей Дюзев и Альоша Илиев. Първият взе сребърен медал след като надви трима и отстъпи на финала в категорията до 30 кг. По идентичен начин до второто място достигна и Илиев при 32-килограмовите.

Същият успех и за Антоан Мотовски. При момчетата до 75 кг, той победи трима и достигна битката за златото, но я загуби.

Вили Димитров пък се окичи с бронзов медал. И той преодоля трима, а после не успя на полуфинала в категорията до 41 кг за момчета.

„Участието в турнира бе част от подготовката на нашите състезатели. Повечето от тях се бориха в по-горни категории“, коментира Момчил Сирашки.