Начало / Последни новини / Четири медала за борците на СКБ Изобор в Самоков

Четири медала за борците на СКБ Изобор в Самоков

Златен, сребърен и два бронзови медала завоюваха в Самоков възпитаниците на треньора Момчил Сирашки от плевенския клуб по борба класически стил Изобор. Местният Рилски спортист бе домакин на международен турнир за купата на Самоков за деца, момичета и момчета.

От плевенчани най-добре се представи Альоша Илиев, който спечели категорията до 30 кг при децата. Талантът надви четирима съперници до крайния успех. Близо до него беше и Християна Маркова. Тя взе сребърен медал при момичетата до 50 кг след три победи и една загуба. Със същите показатели завърши и съотборничката й Красимира Димитрова. Тя трябваше да се задоволи с третото място, тъй като отстъпи на Християна в директния сблъсък. Виктория Врайкова донесе другия бронзов медал за СКБ Изобор. Тя спечели веднъж и загуби два пъти при 54-килограмовите.

Състезанието бе част от подготовката на плевенските борци.