Начало / Спорт / „Черно море” надви баскетболистите на „Спартак”

„Черно море” надви баскетболистите на „Спартак”

Баскетболистите на „Черно море Порт” – Варна запазиха второто си мястоБскетболен кош във временното класиране на Националната баскетболна лига след края на втория етап от редовния сезон надиграха гостуващия състав на „Спартак” – Плевен с резултат 82:70 (26:27, 11:13, 26:19, 19:11) точки. Двубоят бе в зала „Конгресна” в морската ни столица, а в нея домакините записаха 12-а победа. Плевенчани в момента имат 4 победи и 12 поражения и са седми във временното класиране.
След второто завъртане следва Мачът на звездите на лигата, който също ще се играе във варненската зала „Конгресна”, на 23-и февруари, а след това ще се проведе и турнирът за Купата на България.
През първото полувреме плевенчани успяваха да държат съперника си на разстояние и след 10 минути игра водеха с точка преднина, а на полувремето водеха с три. След почивката домакините се стабилизираха и поведоха, като не изпуснаха преднината си до края и логично победиха.
За отбора на „Спартак” най-много точки в този мач записаха Саша Топчов и Михаил Танев – по 12.
За домакините от Варна с 18 точки се отличи Симеон Илиев, а 13 добави Джордже Тресач.