Начало / Последни новини / Цветан Петров върна Левски на победния път

Цветан Петров върна Левски на победния път

След две изненадващи загуби едноименния отбор на град Левски отново се върна на победния път, надигравайки с 4:3 в Свищов местния Академик. Двубоя бе от 5-ия кръг на Северозападна Трета аматьорска футболна лига. Главната заслуга за трите точки е на Цветан Петров, който реализира три от головете. Левскарите започнаха ударно и за десетина минути сломиха устрема на младия тим на „студентите“. В 5-ата минута точен беше Любомир Тодоров. След още толкова време Петров удвои аванса на гостите. Те контролираха всичко на терена. Елементарна грешка в 38-ата минута обаче позволи на домакините да заличат единия гол пасив, чрез Лилян Маринов. Десетина минути след почивката Стефан Гинчев изравни и всичко започна отначало. Само за пет минути обаче Петров се разписа още два пъти. Накрая Гинчев фиксира окончателното 4:3 за Левски.