Начало / Последни новини / Вихър подчини Севлиево

Вихър подчини Севлиево

Вихър взе едно от дербитата на Северозападната Трета аматьорска футболна лига, побеждавайки в Славяново с 2:0 едноименния тим на град Севлиево. Двубоят бе от 5-ия кръг на първенството. До успеха обаче не се стигна лесно. Първото полувреме бе равностойно, като на моменти гостите повече владееха топката. Домакините обаче пропиляха единствената голова ситуация, чрез Александър Скорчев. Той обаче се реабилитира в 70-ата минута, когато засече с глава центриране от корнер и даде преднина на отбора си. Като цяло Вихър бе по-добрия на терена и контролираше всичко. Преслав Антонов и Иван Иванов пропуснаха да вкарат. Голът на успокоението падна в 88-ата минута, когато Леон Илиев се възползва от подаване на Иван Иванов. Изненадващо севлиевци заложиха на дефанзивна тактика през цялата втора част и въобще не застрашиха отсрещната врата.