Начало / Спорт / Християна Брайкова от Луковит се класира за Световното първенство по планинско бягане

Християна Брайкова

Християна Брайкова от Луковит се класира за Световното първенство по планинско бягане, информират от пресцентъра на Общината. На 31 август 2014 г. в Сапарева баня се проведе Планинското бягане „Паничище“, от което трябваше да се определи Националният отбор за Световното първенство в Италия. И останалите луковитски атлети се представиха отлично в надпреварата.

При девойките старша възраст Брайкова зае първо  място на 4000 м с резултат 27,37 минути при норматив за Световното 28,00 минути. С това постижение Християна се класира за Световното първенство по планинско бягане.

При юношите старша възраст Георги Ланджев се класира на първо място на 9 км, трети е Петър Георгиев, четвърти – Андрей Трифонов и пети Даниел Трифонов.

На 14 септември Християна Брайкова ще защитава авторитета на страната и на ЛАК „Атлетик-90” гр. Луковит в Италия.