Начало / Последни новини / Хандбалистките на Спартак с първа победа в А група

Хандбалистките на Спартак с първа победа в А група

Спартак победи Ники спорт /Сливница/ с 31:23 в залата на Медицински университет – Плевен. Двубоят е от шестия кръг на А републиканска хандбална група за жени. Това бе първата победа за селекцията на Йонко Вутов в първенството. Успехът е напълно заслужен с оглед развоя на срещата. Домакините взема инициативата още от самото начало. В края на първото полувреме имаха 6 гола повече от съперничките си – 17:11. След почивката гостенките играха по-добре, но плевенския тим отново имаше превес и логично достигна двете точки. След този резултат, дебютантът в групата Спартак се изкачи на шесто място в класирането.