Начало / Последни новини / Състезател на „Спартак Плевен XXI” спечели детски турнир във Велико Търново

Състезател на „Спартак Плевен XXI” спечели детски турнир във Велико Търново

Александър Георгиев от „Спартак Плевен XXI“ спечели турнира за Купата на МОЛ Велико Търново.Турнирът е традиционен и се провежда за пети път. В него взеха участие 79 състезатели до 12 години от 13 клуба от България и Румъния. Те играха общ 6 кръга по „Швейцарска система“, като след това се правеха класирания в отделните възрастови групи. Големият брой участници изискваше от претендентите за първото място в генералното класиране да не допускат грешки по време на турнира.

Александър Георгиев спечели 6 точки от 6 възможни, което го направи безапелационен носител на Купата на МОЛ-Велико Търново“. Победата му не е изненада за специалистите. Това е  трети негов успех в рамките на само три седмици, след като в началото на месеца спечели турнира „Шах в училище“ в град Плевен, а седмица по-късно взе медал и от турнира „Битката за Троян“. Отлично се представи и неговият съотбортник Теодор Русев.Той постигна 3 точки, което му отреди осмо място в групата до 8 години.