Начало / Последни новини / Хандбалистките на Спартак без проблеми в Панагюрище, въпреки съдийството

Хандбалистките на Спартак без проблеми в Панагюрище, въпреки съдийството

В Панагюрище плевенският Спартак направи очакваното – две победи във втория турнир от женското хандбално първенство на Б група. Взе и трета – служебно 10:0 срещу неявилия се тим на град Искър, област Плевен. Селекцията на Йонко Вутов не даде шанс на съперниците си, които трябва да са доволни, че не загубиха с по 10 гола разлика. В първия мач плевенчанки биха домакините. На полувремето съотношението бе 10:5. След почивката разликата нарасна на 7 гола. Тогава се намеси съдийската двойка от Пловдив, която направи всичко за да помогне на Панагюрище. Почти успя, защото 3 минути преди края Спартак водеше само с едно попадение. Плевенският тим обаче запази хладнокръвие и в оставащото време заигра перфектно в защита, проведе убийствени контраатаки и взе победата с 16:12.

Във вторият двубой успеха дойде по-лесно – 23:16 срещу хасковския Топлика /Минерални бани/. На полувремето нашите имаха 4 гола повече – 12:8.

Голмайстор на турнира стана плевенчанката Нели Каменополска с 10 попадения. С 8 завърши съотборничката й Мачи Мори. Отлично включване за плевенския състав на капитанката на националния отбор на България до 19 години – Румяна Йонкова /пивот и десен гард/.

След този турнир Спартак затвърди второто си място в класирането. Лидер е Нове /Свищов/, който също постигна две победи.