Начало / Последни новини / ФК Спартак 1919 стартира с победа над Гигант

ФК Спартак 1919 стартира с победа над Гигант

Плевенският ФК Спартак 1919 победи гостуващия му Гигант /Белене/ с 4:1. Двубоят бе от 19-ия кръг на футболното първенство за деца /родени 2003-2004 година/ на подзона Велико Търново. С този мач бе открит пролетния дял на шампионата. Противно на крайния резултат домакините доста се напрегнаха за да сломят съпротивата на съперника. През цялото време плевенчани атакуваха и пропускаха, а беленчани се бранеха. Вратарят им спаси над десетина гола, силни бяха изявите и на централния им защитник. При единствената си контраатака в срещата гостите откриха резултата през първото полувреме. След почивката спартаковци изравниха от дузпа. Няколко минути по-късно обрата в резултата вече бе факт. После бе лесно за плевенския тим.