Начало / Последни новини / ФК Спартак 1919 спечели дербито на Плевен при децата

ФК Спартак 1919 спечели дербито на Плевен при децата

ФК Спартак 1919 победи ОФК Спартак с 3:1 във футболното дерби на Плевен при децата (родени 2003-2004 година). Двубоят бе от 21-ия кръг на първенството на подзона Велико Търново. Селекцията на Бойко Цветков бе по-добрата през първото полувреме и логично взе аванс от един гол. Резултатът бе открит в 20-ата минута след самостоятелна акция. Още две възможности имаха играчите на ФК Спартак. При едната нападателя преодоля и вратаря, но не улучи празната врата. В друга ситуация пък топката бе насочена в тялото на стража. ОФК Спартак също пропусна веднъж, когато вратаря на съперника отрази опасен шут. В началото на втората част резултата стана 2:0 след като нападател надбяга бранителите и стреля покрай вратаря. Веднага след това отбора на Момчил Челестинов натисна. Активизирането даде резултат в 55-ата минута, когато състезател на символичните гости се възползва от грешка на бранителите и намали на 2:1. Веднага след това домакините останаха с 10 състезатели, заради втори жълт и червен картон. Последвалият щурм обаче не доведе до изравняване. Минути преди края се получи обратното – при бърза контраатака бе фиксирано окончателното 3:1.